Když jsem před rokem 2010 začínal podnikat, bylo vcelku běžné, že internet občas pár hodin nefungoval, faktury putovaly několik dní poštou, platby se zadávaly skrze papírové příkazy a Windows bylo sem tam nutné přeinstalovat.
Doba se však změnila. Nyní šlapou věci rychleji a spolehlivěji. Naše očekávání jsou mnohem přísnější a současnou dobu bereme jako standard. Pokud jste však tím, kdo je za provoz nějaké služby zodpovědný, víte, že to je výzva.
Pojďme si spolu v přednášce naživo ukázat, jak se hackuje server. Postupně projdeme fázi prozkoumávání, exploitace, eskalování privilegií a post-exploitace. Vypíchnu hlavně zajímavosti, se kterými jsem se v praxi setkal.
Cílem přednášky je ukázat vám, jak takový útok probíhá. Díky tomu budete moci své servery lépe zabezpečit. Protože správně zabezpečený server je udržitelný server.
O tom, zdali se společně vrhneme na Linux, nebo Windows, můžete rozhodnout v anketě na mém blogu: https://martinhaller.cz/bezpecnost/prednasky-o-it-bezpecnosti-a-hackingu/
Pokud vás IT bezpečnost zajímá, doporučuji zkouknout přednášku "Sociální inženýrství, aneb nejsnazší metoda hackingu" od Lukáše Antala. IT bezpečnost je totiž komplexní záležitost a cest k vašim datům existuje hodně.
Každého, kdo má na starost provoz serveru, služby. Či se o téma hackingu zajímá.
Přednáška bude odborná.
Pokud jste se ještě nikdy nesetkali s pojmy skenování portů, zranitelnost, exploit, backdoor, pak pro vás může být přednáška nesrozumitelná.
Na druhou stranu, pokud máte certifikaci/znalosti úrovně CEH (Certified Ethical Hacker), již toho většinu znáte. Ale i tak se vynasnažím, abych vás v přednášce překvapil pár "aha" momenty.